ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΘ

Την Τετάρτη 3 Μαΐου 2023 και ώρα 19:30, θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Τελετών της παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής η Τελετή Απονομής Βραβείων Αριστείας της Σχολής Επιστημών Υγείας ΑΠΘ, για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022.

Είναι μία Τελετή, η οποία θεσμοθετήθηκε το 2017, πραγματοποιείται, έκτοτε, κάθε χρόνο και ύστερα από δημόσια προκήρυξη και αντικειμενική αξιολόγηση των υποψηφιοτήτων, απονέμονται Βραβεία Αριστείας στους καλύτερους/ες στο εκπαιδευτικό έργο, στην έρευνα, στην εφαρμογή καινοτόμων μεθόδων και τεχνικών, στην διεθνή αναγνώριση και επιρροή, και στο ιατροκοινωνικό έργο και προσφορά.

Απονέμονται, επίσης, Βραβεία σε αριστούχους φοιτητές και Διδάκτορες, σε μέλη ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, ΕΕΠ και διοικητικό προσωπικό για την ποιότητα παροχής υπηρεσιών, καθώς και σε φυσικά πρόσωπα και Εταιρείες, που με χορηγίες τους συνεισέφεραν στην βελτίωση υποδομών και την απόκτηση εξοπλισμού.

Η είσοδος στην Τελετή είναι ελεύθερη και η παρουσία όσων το επιθυμούν ευπρόσδεκτη.

Πληροφορίες για την εκδήλωση:

Κοσμητεία Σ.Ε.Υ.: 2310 999-220,250